Home
Współcześnie żyjący człowiek zwykle nie wyobraża już sobie życia bez elektroniki. Różnego rodzaju przyrządy otaczają ludzi z każdej strony, zarazem upraszczając życie i je utrudniając. W historii rozwoju urządzeń elektronicznych wyróżnia się parę przełomowych punktów. Było to na przykład pojawienie się radia, telewizji i komputera.


Graph and laptop
Autor: Nic McPhee
Źródło: http://www.flickr.com
Ten ostatni przełom należy prawdopodobnie do największych, jeśli wziąć pod uwagę również stworzenie i rozprzestrzenienie się sieci WWW. Komputery na dzień dzisiejszy można spotkać bowiem w zasadzie w każdym miejscu, a stosowane są do najróżniejszych celów, wiążących się zarówno z obowiązkami zawodowymi, jak i zabawą. Komputery, podobnie jak pozostałe urządzenia elektroniczne, od swojego wynalezienia do tej pory uległy dużemu rozwojowi. Zmiany w kształcie oraz funkcjonowaniu sprzętu pojawiają się właściwie co chwilę. Tworzone są również nowe urządzenia i dodatki do urządzeń istniejących.

Telewizory i komputery

Wspomniany już rozwój urządzeń komputerowych przebiega przez cały czas. Z początku po pojawieniu się komputerów kładziono nacisk w pierwszej kolejności na zmniejszenie ich, pierwszy skonstruowany komputer był bowiem duży jak całe pomieszczenie. Obecnie z kolei nacisk kładziony jest na większą ilość pamięci i generalnie ulepszanie różnych cech komputerów. W pierwszej kolejności dąży się do wykorzystywania tylko urządzeń bezprzewodowych z dostępem do sieci. Z tego powodu bardzo powoli komputery zastępowane są przez urządzenia mobilne takie jak popularne smartfony. Jeżeli zaś chodzi o telewizory, to obecnie przybierają one niezwykle innowacyjne, płaskie kształty, bywają również bardzo duże. Za pomocą telewizora aktualnie również można połączyć się z Internetem. Sprawdź tu: http://www.taniomania.pl/t/telewizory-3d.


Gadżety elektroniczne

Telewizory Philipis
Autor: Philipis
Źródło: Philipis
Cały czas tworzone są rozmaite gadżety dla osób, które się takimi nowinkami interesują. Niektóre z nich są niezwykle funkcjonalne, pozostałe mniej. Występują również wynalazki całkiem niefunkcjonalne. Parę lat temu wymyślono przykładowo specjalne okulary, z wykorzystaniem których można łączyć się z siecią i oglądać strony WWW. Jeżeli zaś chodzi o nietrafione gadżety, przez lata pojawiło się bardzo dużo urządzeń, które powielały funkcje innych, przez co były całkowicie zbędne.