Home
Już czas wymienić odbiornik telewizyjny na nowszy? Zastanawiasz się czy zakupić telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Poniższe informacje pomogą Ci dokonać dobrego zakupu, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów polecamy obejrzeć ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.
Przy wyborze telewizora istotna jest wielkość ekranu, jasność oraz długość eksploatacji.
Niekiedy możemy sugerować się producentem, najbardziej polecane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają ostatnio najnowsze telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest tworzenie się miejscowych wypaleń na ekranie. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnych. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu.W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w telewizorach plazmowych są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LEDowych dzięki technice działania diod i obszernym wachlarzu kolorów obraz jest niezwykle wyraźny. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Ważną zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Pobór energii w danych telewizorach jest wyraźnie niższe, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest większa od trwałości LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w normalnych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm LG, Samsung i Panasonic.

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips
Autor: Philips
Źródło: Philips
Wybór wielkości odbiornika zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując telewizor czy inny zwróć szczególną uwagą również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów takich jak jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem musi być dobrze przemyślany, aby zakupiony sprzęt dobrze służył przez lata.Źródło: Taniomania