Prowadzenie własnej restauracji – które kwestie trzeba obecnie mieć koniecznie na uwadze?

żeby lokal dobrze prosperował?
Dzisiaj liczba restauracji działających na rynku jest rzeczywiście dosyć duża. Sporo osób chętnie jada w profesjonalnych lokalach, gdyż chcą skosztować interesujących smaków, nie mają czasu na własnoręczne gotowanie albo po prostu najzwyczajniej lubią chodzić do restauracji.

Continue reading

Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym za pomocą internetu

Rozliczając się z fiskusem jeszcze kilka lat temu każdy podatnik zobligowany był do przekazania formularza PIT w formie papierowej. Dzisiaj PIT może być składany tak w formie klasycznej, jak i przez sieć internetowa. Ten drugi sposób jest najprostszą oraz najszybszą odmianą rozliczenia podatkowego, bowiem umożliwia rozliczenie się z urzędem skarbowym bez konieczności opuszczania domu.

Continue reading

Główne metody na prowadzenie księgowości w niedużych firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma regularnie musi rozliczać się z urzędem skarbowym i zusem. W zależności od charakteru działalności i wybranego sposobu prowadzenia firmy będą to różne zobowiązania, bo inne podatki płacić będzie osoba która się rozlicza za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na książkę przychodów – rozchodów. Lecz w każdej sytuacji te składki i podatki trzeba policzyć, i to trzeba zrobić dobrze, aby uniknąć za jakiś czas niepotrzebnego tłumaczenia się przed urzędnikami.

Continue reading