Home
Od jakiegoś czasu bardzo często można usłyszeć o energii ze źródeł odnawialnych jako świetnej alternatywie dla klasycznych mediów. Nawet w naszej strefie klimatycznej część metod bardzo dobrze się sprawdza, pomimo długich zim i czasami niewielkiej ilości słońca podczas dnia.


kolektor, energia słoneczna
Autor: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Źródło: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Zresztą możliwych rozwiązań jest przynajmniej parę, poza energią słoneczną przy instalacjach oze można wykorzystywać wiatr, ciepło ziemi czy też organiczne szczątki powstałe w gospodarstwie domowym. Dzięki temu można zapewnić dużą część zapotrzebowania budynku na energię cieplną czy elektryczną, a zalet płynących z tego będzie przynajmniej parę. (http://www.phoenix-energy.eu/produkty/pompy-ciepla/) Przede wszystkim są to oszczędności, i to czasami dość znaczne. Przykładowo przy właściwie wykonanym układzie który będzie wykorzystywał solarne ogniwa można w zasadzie w całości pokryć zapotrzebowanie na ciepłą wodę, jeśli tylko aura będzie odpowiednio słoneczna. Podobnie będzie z wytwarzaniem energii elektrycznej, wiatrowe elektrownie i ogniwa słoneczne także znacząco mogą zmniejszyć zużycie prądu z elektrowni.


Drugim niezwykle ważnym powodem, dla jakiego popularność tego typu instalacji bez przerwy rośnie, jest ochrona przyrody- więcej przeczytasz tu: przejdź na stronę. Ich wpływ na otoczenie jest bardzo nieduży, a zyski jakie za sobą niosą są naprawdę ogromne. Zwłaszcza będzie to dotyczyć to wiatru i słońca, których zasoby są praktycznie niewyczerpalne, chociaż oczywiście uzależnione od miejsca. Obecnie prowadzi się szereg badań w celu jak najlepszego wykorzystania tego, co będzie dostępne, tak aby efektywność przetwarzania naturalnych źródeł energii była jak najlepsza.
wiatrak, energia odnowialna
Autor: phault
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii postęp cały czas idzie do przodu, ale dużo jeszcze na tym polu jest do zrobienia. Bardzo w porównaniu z tym co było jeszcze kilka lat temu polepszyło się wykonywanie instalacji oze. Coraz więcej firm zajmuje się takimi projektami, mają one coraz więcej doświadczeniaw tym co robią, a to ma też ogromny wpływ na to, że zaczynają się pojawiać kolejne osoby chętne do tego, żeby zainstalować jakieś tego typu rozwiązanie.